Thursday, Mar 30th

Last updateWed, 29 Mar 2023 1pm

You are here: Home About Us The Scope of Magazine Editörden MART 2023 - SAYI 292

MART 2023 - SAYI 292

Değerli okuyucularımız,

Türkiye kimya sektörü ihracat rakamları bu sayımızın öne çıkan başlıkları arasında ye alıyor. İKMİB verilerine göre, Kimya sektörü Şubat ayında 2,25 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Sektörün bu yıl ilk iki aylık ihracatı ise 4,55 milyar dolar oldu. Şubat ayında ürün gruplarında plastikler ve mamulleri ihracatı, 715 milyon 819 bin dolarla ilk sırada yer aldı. 

Yeni sayımızda en güncel haber ve gelişmelerin yanı sıra; ALBIS Türkiye Genel Müdürü Sayın Özgür Evlioğlu ve ARBURG Türkiye Genel Müdürü Sayın Engin Malcan ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajları ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz. 

Mart sayımızın içeriğinde yer alan geri dönüşüm, robot, baskı ve otomasyon alanlarındaki en yeni teknolojik gelişmelerle birlikte, metal ambalaj, biyobozunur malzemeler, poliüretan ve matbaa mürekkeplerine yönelik yeni ürün haberleri de bu sayımızın içeriğinde yerlerini aldılar.

Makale bölümümüzde ise değerli akademisyenlerimizden Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden Sayın Ayşe Pınar Tüzüm Demir’in “Deprem sonrası yıkılan binaların enkazlarından çıkan PVC esaslı atıklarda bulunan ftalat ve kurşun türevlerinin yaratacağı çevresel ve sağlık açısından risklerin değerlendirilmesi” başlıklı akademik yazısına yer verdik. 

Bu ayki sayımızın hazırlanmasına destek veren akademisyen, firma yetkilileri ve sektör temsilcilerine teşekkür ederim.

Sizler de firmanıza ait güncel haber ve teknoloji yazıları göndererek dergimizde yer alabilirsiniz. Sizleri çalışan ve temsilcilerine her konuda sektör kılavuzu niteliğinde olan dergimiz sayfalarıyla baş başa bırakıyorum.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler diliyorum…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com