Monday, Mar 27th

Last updateFri, 10 Mar 2023 7am

You are here: Home Printed Magazine Subscription Editörden ŞUBAT 2023 - SAYI 291

ŞUBAT 2023 - SAYI 291

Değerli okuyucularımız,

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen ülkemiz tarihinin en büyük depremlerinin derin üzüntüsü içindeyiz. 11 ilimizi doğrudan etkileyen, on binlerce insanımızın hayatlarını yitirmelerine ve yüzbinlerce yaşam alanının yıkılmasına neden olan deprem felaketi yüreğimizi yaktı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun… Şu an içinden geçtiğimiz zor günlerin sonrasında deprem bölgesinde yaraların bir an önce sarılmasını ve ülkemizde böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Editoryal Takvimimize göre “Ekstrüzyon Teknolojisi” konusuna dosya olarak yer verdiğimiz Şubat sayımızda her zamanki gibi dünyadan ve ülkemizden en güncel gelişmeler, araştırmalar, makaleler ve teknolojik yeniliklerin de yer aldığı yazılar bulacaksınız.   

Teknosin Kodlama Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Sayın İdil YAĞLI PAKER ve Maksipan Plastik Makina Genel Müdürü Sayın Necdet BAŞPINAR ile gerçekleştirdiğimiz röportajları ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Röportajlarımızın yanı sıra; Battenfeld-cincinnati, Davis-Standard, Promix Solutions, Borealis, Ampacet, Teknor Apex, Starlinger, Arburg, Tomra ve Polystar firmalarının yenilikçi çözümleri de bu sayımızın içeriğinde yerlerini aldılar.

Ayrıca; “Otomotiv endüstrisinde geri dönüştürülebilir ve biyobozunur mühendislik plastikleri”, “Solar ışınlarını absorplama özellikli çok cidarlı polikarbonat levhalar ve kullanım alanları” ve “Ürün yaşam döngüsü yönetiminin gelişimi” başlıklı üç makaleye yer verdik.

Bu ayki sayımızın hazırlanmasında gerek makaleleriyle gerekse teknoloji yazılarıyla dergimize destek veren akademisyen, firma yetkilileri ve sektör temsilcilerine teşekkür ederim.

 

Sizleri dergimiz sayfalarıyla baş başa bırakıyor, bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyorum…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com