Tuesday, May 21st

Last updateWed, 15 May 2024 9am

NİSAN 2024 - SAYI 304

Değerli okuyucularımız,

Plastik geri dönüşüm alanında Türkiye’de düzenlenecek ilk fuar olma özelliğine sahip RePlast Eurasia Fuarı, 2-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında TÜYAP ve PAGÇEV iş birliğiyle İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Plastik atıkların geri kazanılması sürecinde; toplama, ayrıştırma, yıkama ve temizleme, kırma, eritme ve ekstrüzyon, yeniden işleme ve üretim, inovasyon aşamalarının tümünde hizmet veren firmaların katılımcı olarak yer alacağı fuarda, sürdürülebilir gelecek için geri dönüşüm teknolojileri ve ham maddeleri konusundaki en son gelişmeler tek platformda sektör profesyonellerine sunulacak.

RePlast Eurasia fuarında Plastik & Ambalaj Teknolojisi dergimiz ile katılımcı olarak yer alacağımız yeni sayımızda “Geri Dönüşüm Teknolojisi” konusunu işledik.

Nisan sayımızın dosya konusu kapsamında; Somplast Plastik Satış Müdürü Sayın Ufuk Karataş ve İnan Makine Geri Dönüşüm Sistemleri AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yunus Altunkaya ile röportaj gerçekleştirdik. Moretto Türkiye, Tomra ve Wittmann firmalarının geri dönüşüm teknolojisine yönelik yenilikçi ürün ve çözümlerini de dosya konumuza dahil ettik. Her bir firmamız ayrı ayrı teknolojilerinin öne çıkan özelliklerini bizlerle paylaştılar. 

Makale bölümümüzde ise Epsan Plastik Ar-Ge Mühendisi Sayın Zeynep Çokkır’ın hazırlamış olduğu “Tribolojik özelliklerin iyileştirilmesinde mikrokapsül uygulamalarının yeri” başlıklı yazısına yer verdik. Bu önemli makalemizi de tüm içeriğimiz gibi ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Bizlere zaman ayırarak bu ayki sayımızın hazırlanmasına destek veren firma yetkilileri, akademisyen ve sektör temsilcilerine değerli katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sektör yayınları nitelikli etkileşim için en doğru kitle iletişim araçları olup, firmanız hakkında bilgi kirliliği yaratmadan net hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Sizler de firmanıza ilişkin en güncel gelişmeleriniz, yeni teknoloji ve ürünleriniz, araştırma-inceleme yazılarınız ve reklam çalışmalarınızla yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com