Monday, Jul 15th

Last updateThu, 11 Jul 2024 11am

You are here: Home News Süper Film Ambalaj’a WorldStar ambalaj yarışmasından ödül

Süper Film Ambalaj’a WorldStar ambalaj yarışmasından ödül

SANKO Holding’in ambalaj sektöründeki şirketi Süper Film Ambalaj’ın Ar-Ge çalışmaları sonucu deniz yosunlarından geliştirdiği SUPEX 2011 ALG BOPP filmi (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen film), Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve sektörün en prestijli yarışması olan WorldStar Ödülleri’nde “Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri” (Packaging Materials and Components) kategorisinde ödüle değer görüldü.

Süper Film Ambalaj Genel Müdürü Fahri Özer, sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla çevreci projeler geliştirdiklerini söyledi. İnovasyon ve Ar-Ge alanında yürüttükleri başarılı çalışmaların uluslararası saygın platformlarda ödüllendirilmesinin kendileri için motivasyon kaynağı olduğuna dikkat çeken Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Süper Film olarak sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu ödülü sürdürülebilirlik alanında geliştirdiğimiz bir ürünümüz ile almak bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır. Ürünlerimizde ve operasyonlarımızda sürdürülebilir çözümler sunmak için yoğun şekilde çalışmaktayız. Geliştirdiğimiz BOPP filminin WorldStar Ödülleri’nde “Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri” kategorisinde ödüle değer görülmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu kıymetli ödülde emeği olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarımızın devamını diliyorum” diyerek mutluluğunu, çalışma arkadaşları ile paylaştı.

Şirketin verdiği bilgilere göre, gıda ve gıda harici paketleme uygulamalarında kullanılabilen SUPEX 2011 ALG BOPP filmi belirli oranda biyopolimer içeriyor. Bu sayede ambalajın petrol ve türevi fosil kaynaklara bağımlılığı azaltıldı. Film yapısında kullanılan biyopolimerin önemli bir özelliği de karasal ortamda yetiştirilen deniz yosunlarından elde edilmiş olması. Bu sayede tarımsal herhangi bir kaynak kullanılmadan ve gıda zincirine herhangi bir olumsuz etkisi olmadan biyopolimer üretimi mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra ilgili film standart PP içerikli ambalaj malzemeleri ile birlikte geri dönüştürülebilerek, döngüsel ekonomide yeniden kullanılabiliyor.