Monday, Jul 15th

Last updateThu, 11 Jul 2024 11am

You are here: Home News Makine alım ve satımında yeni soluk: MachineTotal

Makine alım ve satımında yeni soluk: MachineTotal

MachineTotal Türkiye’nin ilk kurumsal B2B makine alım satım platformu olarak faaliyet gösteriyor. Yeni ve ikinci el makinelerin/ekipmanların alınıp satılabildiği online pazar yeri platformu birçok ayrıntıyı göz önünde bulundurarak inşa edildi. 

İlk etapta metal, plastik, paketleme/ambalaj makineleri, ağaç/ahşap karton/kağıt, yedek parça ve komponent, fabrika ekipmanları, laboratuvar ve ölçüm cihazları, robot otomasyon kategorilerinde işlem yapılabiliyor. Yakın gelecekte ise daha fazla kategori ile sanayinin tüm endüstriyel alanlarına hizmet verecek. 

Uzman ekiplerce yönetiliyor

Bir teknoloji şirketi bünyesinde hayata geçirilen MachineTotal, projeye özel istihdam ettiği 10 kişilik yazılım ekibi ve 15 kişilik satış ekibi tarafından yönetiliyor. Her bir kategori için çalışan yetkin mühendis kadrosu ile yazılım ve pazarlama ekibine saha destek departmanını da entegre edilerek; İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Konya bölgelerinde faaliyet gösteren müşteri temsilcileri ile yerinde ilan ve üyelik desteği de sağlanıyor.

İlan girişlerinde ürün nitelik sistemi ile teknik detaylar düzenli bir şekilde kaydedilebiliyor. Bu detaylar makine ve ekipmanların doğru alıcıya en hızlı ve anlaşılır şekilde ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede satıcılar için yeni ve çağdaş bir ürün pazarlama kanalı işlevi de görüyor. Tüm kategoriler ve içerikleri için standart alınan nitelik sistemi, alım satım işlemlerinin en sağlıklı şekilde işlemesini sağlıyor.

Müşterilerini hiçbir aşamada yalnız bırakmayan online platform üyelik, ilan yükleme ve yönetimi başta olmak üzere, tüm süreçler için çeşitli iletişim kanallarından müşterilerine destek vererek, gerektiği durumlarda ise yerinde hizmet de veriyor. İlan yükleyiciler için çağdaş bir pazarlama kanalı rolü de üstlenen online platform, pazarlama aktivitelerini hem konvansiyonel hem de dijital medyada yürütüyor. Ayrıca ilan yönetimi için Google ve diğer dijital mecralar ile entegre çalışarak bu kanallar üzerinden satıcılara destek oluyor. Bu pazarlama aktiviteleri ayrıca alıcılar için çağdaş ve doğru bir platforma ulaşma imkânı da sunuyor.

Yurtdışı pazarına da hizmet verecek

Yakın gelecekte ulusal makine endüstrisinin dijital ihracat kanalı olmayı hedefleyen MachineTotal yeni dil eklentileri ile yurtdışı pazarına da aynı kalitede hizmet verecek. Uçtan uca alım satım işlemlerinin takibinin yanı sıra ilan yönetimi, finans, lojistik ve sigorta başta olmak üzere ek hizmetleri ile alış-veriş kalitesini üst seviyede tutan platform hem satıcı hem de alıcı için doğru eşleşmeyi bu sayede sağlayabiliyor. Üreticiler, distribütörler, bayiler ve ithalatçılar başta olmak üzere makine ve ekipman satışı yapan tüm şirketler online platform üzerinden yeni ve ikinci el ürün alım satımı yapabiliyorlar. Ayrıca elindeki ikinci el makine ve ekipmanları değerlendirmek isteyen fabrikalar, atölyeler ve şirketler de platform üzerinden alım satım yapabiliyorlar.

MachineTotal’a lansman süresince üye olmak ve ilan yüklemek ücretsiz. Ayrıca yine lansman süresince alım satım işlemlerinden komisyon alınmıyor.